chevron


OKUL GEZİLERİ

BISI Öğretici Gezileri

BISI öğrencilerine, yaşlarına uygun olan bir çok farklı okul gezisi sunmaktadır. Okul Öncesi’nde, öğrenciler okulun bulunduğu alana yakın çevreye yapılan bir çok öğretici geziye katılmaktadırlar. Küçük çocuklar, eğitimlerine katkı sağlaması için yerel çiftlikleri, yakındaki ormanı, mağazaları, parkları ve müzeleri ziyaret etmektedirler. İlkokul öğrencileri ise İstanbul’daki yerleri ziyaret ederek karşılaştırma ve kıyaslama yapıyorlar. Örneğin; tarih ve coğrafya çalışmalarını desteklemek için denize yakın bir yerdeki yerel çiftlik ve kırsal bölge gezileri yapıyorlar. Öğrencilerimizin sanat çalışmaları ise şehirdeki müze, galeri ve cami gezileri ile desteklenmektedir. Ek olarak, konaklamalı gezilerimiz ise 4. Sınıfta başlamaktadır. Öğrencilerimiz, bu gezilere katılarak kişisel, sosyal, sağlık ve duygusal becerilerini geliştirmeleri konusunda teşvik edilmekteler. Bu geziler, öğrencilerimizin uzun bir süreç olan bağımsızlık edinimi için elde ettikleri ilk fırsat olmaktadır. Konaklamalı gezilerimizden bazıları Bulgaristan Kayak Gezisi, deniz kenarında kamp yapma, Uzay Kampı ve Kapadokya gezisidir. 

Belli bir konu başlığına özel gezilerimiz ise İlkokul’dan sonra başlamaktadır ve bu gezilerin amacı öğrencilerimizin öğrenme tecrübelerine katkı sağlamak amaçlıdır. Ayrıca 7, 8, 9 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, her yıl Ekim ayının ilk haftasında Gezi Haftası süresince, genellikle Türkiye içerisinde olan, farklı bir çok lokasyona konaklamalı gezilere katılırlar. Bu gezilerimiz, İlkokul’da başlayan sınıf dışı eğitim geleneğimizi sürdürmemiz açısından da büyük önem taşımaktadır. Tüm bunların yanı sıra, Modern Diller Departmanımız da her yıl düzenledikleri Fransa, İspanya ve Almanya gezileri ile öğrencilerimize gelişmekte olan dil becerilerine katkı sağlamaları için fırsat yaratmaktadır. 

Ek olarak, yerel okullarla ve hatta her yıl düzenlenen COBIS Oyunları gibi uluslararası etkinlikler kapsamında diğer ülke okulları ile müsabakalara katıldığımız, spora dayalı da bir çok okul gezisi gerçekleştirmekteyiz. Bu 4 günlük gezilerimizde, öğrencilerimizin hem Türkiye’deki hem de diğer ülkelerdeki yaşıtları ile tanışma fırsatı elde ettikleri Model Birleşmiş Milletler’de de aktif bir tutum içerisindeyiz.


Aşağıda belirtilen talepleriniz için bizimle form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

The British International School Kayıt İşlemleri
The British International School Prosedürler
The British International School Kampüs Ziyareti


   © 2024 BISI National School,  Özel Beş İklim Sevgi İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi     KVKK Aydınlatma Metni    Kullanım koşulları    Kariyer  

© 2024 BISI National School, Özel Beş İklim Sevgi İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi     KVKK Aydınlatma Metni    Kullanım koşulları    Kariyer  

BISI NATIONAL SCHOOL, THE BRITISH SCHOOL İSTANBUL'UN BİR KURULUŞUDUR.

Enquiry form  BİLGİ FORMU